NICE in NICE #ArtTrippin17 – France & Italy

nice in nice

Dovolenky sami o sebe sú skvelé. Keď sa vám ešte dovolenka podarí zladiť na kapelu, ktorú máte radi, tak ja hovorím vopred, že dovolenka dopadne výborne (som skromná?). Začalo to tým, že 19. júna som prišla z dvojtýždňového a najintenzívnejšieho #ArtTrippin17 (podtitul Milujem Nemecko – Tribute For Gerhard Richter) a to si povedzme na rovinu – oddychová dovolenka to úplne nebola, keďže skoro každý deň sme boli na inom mieste. Takže ponuka (ako sa to vezme?) ísť do Francúzka s rodičmi (ja s nimi strašne rada chodím – môžem si vyberať kam pôjdeme a vždy ich nahovorím na bicykle, ale aj na všeličo iné?) prišla najviac vhod.

#MusicMatch

The Stranglers- Nice in Nice

Pôvodne som si chcela iba lahnúť na pláž a nič nerobiť – teda maximálne čítať. Ale keď som vytvorila trasu našej spoločnej dovolenky – tak som pochopila, že to bude pokračovanie #ArtTrippin17. Prvá zastávka bola Bologna – toto mesto pre mňa skončilo v roku 2016 výstavou DAVID BOWIE IS v MAMbo (tá výstava jediná bola pre mňa najzaujímavejšia z celého mesta) takže sme dali nejaké kúpanie a šli ďalej do Florencie, s ktorou som mala intenzívne plány (ale nie úplne zorganizované – takže prišlo aj na plač?, ale kto by neplakal, že sa nedostal do Uffizi). Vlastne vo Florencii som sa nikam nedostala kam som chcela, lebo všade bolo extrémne veľa ľudí – ale aspoň sme ju celú prešli na bicykloch ??.

Snímka obrazovky 2017-10-09 o 17.59.37

Noc sme strávili v Pise – kde som vybrala naschvál hotel v úplnom centre, pretože mal reštauráciu na streche s výhľadom na vežu. Predpokladala som, že tam budú aj raňajky – no ukázalo sa, že som veľmi zle predpokladala – takže zase sa niečo nesplnilo, čo som naplánovala (inak týmto ja veľmi trpím, ak veci nevýjdu podľa plánov?ale prežila som to). Potom Genova a ďalej Nice a Miláno ako posledná zastávka.

#ArtTrippin17

Nice je pre mňa (po Amerike) najkrajšie miesto na dovolenku – chcem tam chodiť každý rok (žiaľ ale nie je to úplne “low cost friendly” takže tam nebudem asi chodiť každý rok, ale v podstate mi to asi vôbec nevadí, však už som tam bola 2x tak na čo?). Inak okrem toho, že som sa zladila so The Stranglers, tak som zistila, že Yves Klein sa tam narodil (celkom zahanbujúce na to, že ho tak milujem?). Plus na to tam má múzeum Fernad Legér, Henry Matisse, March Chacgall a žil tam aj Picasso, ale to už v ďalšom poste ? ART GUIDE TO NICE.

fullsizeoutput_1d9dfullsizeoutput_1d93fullsizeoutput_1d8b fullsizeoutput_1d7ffullsizeoutput_1d7afullsizeoutput_1d83 fullsizeoutput_1d84fullsizeoutput_1d90 fullsizeoutput_1da4fullsizeoutput_1daafullsizeoutput_1db4

20170730_140429fullsizeoutput_1db7 IMG_4822 IMG_4749

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *