NICE in NICE #ArtTrippin17 – France & Italy

nice in nice

Dovolenky sami o sebe sú skvelé. Keď sa vám ešte dovolenka podarí zladiť na kapelu, ktorú máte radi, tak ja hovorím vopred, že dovolenka dopadne výborne (som skromná😇). Začalo to tým, že 19. júna som prišla z dvojtýždňového a najintenzívnejšieho #ArtTrippin17 (podtitul Milujem Nemecko – Tribute For Gerhard Richter) a to si povedzme na rovinu – oddychová dovolenka to úplne nebola, keďže skoro každý deň sme boli na inom mieste. Takže ponuka (ako sa to vezme😊) ísť do Francúzka s rodičmi (ja s nimi strašne rada chodím – môžem si vyberať kam pôjdeme a vždy ich nahovorím na bicykle, ale aj na všeličo iné😎) prišla najviac vhod.

#MusicMatch

The Stranglers- Nice in Nice

Pôvodne som si chcela iba lahnúť na pláž a nič nerobiť – teda maximálne čítať. Ale keď som vytvorila trasu našej spoločnej dovolenky – tak som pochopila, že to bude pokračovanie #ArtTrippin17. Prvá zastávka bola Bologna – toto mesto pre mňa skončilo v roku 2016 výstavou DAVID BOWIE IS v MAMbo (tá výstava jediná bola pre mňa najzaujímavejšia z celého mesta) takže sme dali nejaké kúpanie a šli ďalej do Florencie, s ktorou som mala intenzívne plány (ale nie úplne zorganizované – takže prišlo aj na plač😎, ale kto by neplakal, že sa nedostal do Uffizi). Vlastne vo Florencii som sa nikam nedostala kam som chcela, lebo všade bolo extrémne veľa ľudí – ale aspoň sme ju celú prešli na bicykloch 💪🚲.

Snímka obrazovky 2017-10-09 o 17.59.37

Noc sme strávili v Pise – kde som vybrala naschvál hotel v úplnom centre, pretože mal reštauráciu na streche s výhľadom na vežu. Predpokladala som, že tam budú aj raňajky – no ukázalo sa, že som veľmi zle predpokladala – takže zase sa niečo nesplnilo, čo som naplánovala (inak týmto ja veľmi trpím, ak veci nevýjdu podľa plánov🤓ale prežila som to). Potom Genova a ďalej Nice a Miláno ako posledná zastávka.

#ArtTrippin17

Nice je pre mňa (po Amerike) najkrajšie miesto na dovolenku – chcem tam chodiť každý rok (žiaľ ale nie je to úplne “low cost friendly” takže tam nebudem asi chodiť každý rok, ale v podstate mi to asi vôbec nevadí, však už som tam bola 2x tak na čo🤠). Inak okrem toho, že som sa zladila so The Stranglers, tak som zistila, že Yves Klein sa tam narodil (celkom zahanbujúce na to, že ho tak milujem😂). Plus na to tam má múzeum Fernad Legér, Henry Matisse, March Chacgall a žil tam aj Picasso, ale to už v ďalšom poste 👉 ART GUIDE TO NICE.

fullsizeoutput_1d9dfullsizeoutput_1d93fullsizeoutput_1d8b fullsizeoutput_1d7ffullsizeoutput_1d7afullsizeoutput_1d83 fullsizeoutput_1d84fullsizeoutput_1d90 fullsizeoutput_1da4fullsizeoutput_1daafullsizeoutput_1db4

20170730_140429fullsizeoutput_1db7 IMG_4822 IMG_4749

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *